Leidimas 17.0.0

Dokumente aprašomi buhalterinės apskaitos ir verslo valdymo sistemos Optimum® pakeitimai, padaryti leidime 17.0.0.

Turinys

Bendri pakeitimai
Modulis "Didžioji knyga"
Modulis "Prekyba"
Modulis "Darbo užmokestis"
Modulis "Autoservisas"
Modulis "Biudžetas"

Bendri pakeitimai

Ryšys su duomenų baze Max. duomenų apdorojimo komandų laikas prailgintas nuo 10 iki 30 minučių. Tai reikalinga ilgus skaičiavimus atliekančioms ataskaitoms, kurioms neužtekdavo 10 minučių.
Pagrindinis programos langas Meniu "Pagalba" > "Nuotolinė pagalba" atnaujinta nuotolinio ryšio programa - vietoje TeamViewer 4, naudojama TeamViewer 7. Tai užtikrins kokybiškesnį ryšį ir galimybę bendrauti balsu be telefono.

Modulis "Didžioji knyga"

Meniu "Ataskaitos" > "Dinamika" Ataskaitoje "Sąskaitos dinamika su palyginimu" ištaisyta klaida, kuri pasireikšdavo pasirinkus ilgesnį negu vienų metų laikotarpį ir intervalą "Metai".
Meniu "Ataskaitos" > "Dinamika" Ataskaitoje "Valiutos kurso dinamika" ištaisyta klaida, kuri pasireikšdavo pasirinkus ilgesnį negu vienų metų laikotarpį.

Modulis "Prekyba"

Meniu "Ataskaitos" > "Apyvartos dinamika" Sukurta ataskaita "Apyvartos dinamika".
Meniu "Ataskaitos" > "Apyvartos dinamika" Ataskaitoje "Apyvartos dinamika su palyginimu" ištaisyta klaida, kuri pasireikšdavo pasirinkus ilgesnį negu vienų metų laikotarpį ir intervalą "Metai".
Langas "Sąskaitos-faktūros" Ataskaita "Sąskaita-faktūra (LT+EN)" pritaikyta naudojimui su logotipu taip, kad po logotipu "nepasislėptų" sąskaitos-faktūros numeris.

Modulis "Darbo užmokestis"

Darbo užmokesčio apskaičiavimas Ištaisyta klaida, dėl kurios buvo neteisingai apskaičiuojama šeštadieniais dirbančių darbuotojų DU, kai yra šventinių dienų sekmadienį.
Meniu "Veiksmai" Patikslintas veiksmas "Atostogų pildymas": jei darbuotojas atostogauja švenčių dieną, kurią turėtų dirbti, tuomet tabelyje žymima "AA", o ne "S".
Meniu "Veiksmai" Ištaisyta klaida veiksme "Garantinio fondo įmokos priskaitymas", kuri pasireikšdavo esant garantinio fondo įmokoms konkrečiose darbuotojo, skyriaus ir projekto kombinacijose neviršijant 1 ct.
Meniu "Ataskaitos" > "Darbuotojo ataskaitos" Ataskaita "Vidutinis darbo užmokestis" papildyta duomenimis apie darbo laiką ir vidutinį darbo užmokestį darbo dienomis.

Modulis "Autoservisas"

Langas "Darbo koregavimas" Skirsnyje "Eiga" bloke "Kita" sukurtas langelis "Skaičiuoklė" (EstEngine). Importavus sąmatą jis užsipildo reikšme "Eurotax" arba "Audatex".

Langai:

 • "Darbo koregavimas"
 • ""Autoserviso" modulio nuostatų koregavimas"

Panaikinti langeliai:

 • "Kondicionierius",
 • "Langai elektriniai",
 • "Veidrodėliai elektriniai",
 • "Žibintai elektriniai",
 • "Žibintai plaunami",
 • "Halogenai".
Langas "Darbo detalės koregavimas" Sukurtas langelis "Sąmatos vieneto kaina".
Langas "Markės koregavimas" Sukurtas langelis "Tarptautinis pavadinimas", naudojamas detalių užklausimams/užsakymams.
Pardavimo kainos apskaičiavimo procedūra Apskaičiuojant pardavimo kainą atsižvelgiama į kliento valiutą.

Modulis "Biudžetas"

Langas "Biudžeto koregavimas"

Pakeitimai:

 • Panaikintas langelis "Data".
 • Sukurti langeliai "Pradžios data" ir "Pabaigos data". Kadangi dabar galima nurodyti biudžeto galiojimo pabaigos datą, tai nebereikalingi tušti "uždarantys" biudžetai.
 • Sukurtas langelis "Pasikartojimas" su galimybe nurodyti biudžeto periodiškumą. Galimi variantai "Diena", "Savaitė", "Mėnesis", "Ketvirtis" ir "Metai".
 • Sukurtas langelis "Pastabos", kuriame galima įrašyti biudžeto įrašo komentarą ar pagrindimą.
Meniu "Ataskaitos" Visos ataskaitos gali būti formuojamos laisvai pasirenkant laikotarpį, t. y. panaikintas apribojimas, kad laikotarpis turi prasidėti pirmąją mėn. dieną, o baigtis paskutinę mėn. dieną.